وبلاگ

بهترین کتاب‌های چاپ شده در سال ۲۰۲۲ به انتخاب ویراستاران آمازون

بهترین کتاب‌های چاپ شده در سال ۲۰۲۲ به انتخاب ویراستاران آمازون

طبق روال هر ساله ویراستاران ارشد سایت آمازون بهترین کتاب‌های چاپ شده در سال ۲۰۲۲ را معرفی کرده‌اند. با ما همراه باشید تا با این کتاب‌ها آشنا شوید.

بهترین کتاب‌های چاپ شده در سال ۲۰۲۲

رتبه اول: کتاب «فردا و فردا و فردا» نوشته گابریل زوین

Tomorrow, and Tomorrow, and Tomorrow

2022 BEST BOOK 1 - بهترین کتاب‌های چاپ شده در سال ۲۰۲۲ به انتخاب ویراستاران آمازون

در رتبه نخست بهترین کتاب‌های چاپ شده در سال ۲۰۲۲ این کتاب قرار دارد. بعد از خواندن این رمان با قلبی پر از احساس قدم می‌زنید چراکه این کتاب یکی از بهترین کتاب‌ها درباره دوستی است، با تمام پیچیدگی و شکوه‌اش و به همین دلیل است که ما آن را به عنوان بهترین کتاب سال ۲۰۲۲ انتخاب کرده‌ایم.

رتبه دوم: کتاب «سولیتو: یک خاطره» نوشته خاویر زامورا

Solito: A Memoir

2022 BEST BOOK 2 - بهترین کتاب‌های چاپ شده در سال ۲۰۲۲ به انتخاب ویراستاران آمازون

سولیتو یکی از آن کتاب‌هایِ غیرداستانیِ نادری است که با هدف ایجاد همدلی نوشته شده است. کودک ۹ ساله‌ای سفری دلخراش را از آمریکای جنوبی به ایالات متحده آغاز می‌کند و در آنجا خانواده‌ای پیدا می‌کند.

رتبه سوم: کتاب «تمرکز از دست رفته: چرا تمرکزمان را از دست داده‌ایم و برای بازیابی دوباره آن چه بکنیم؟» نوشته یوهان هری

Stolen Focus: Why You Can’t Pay Attention and How to Think Deeply Again

2022 BEST BOOK 3 - بهترین کتاب‌های چاپ شده در سال ۲۰۲۲ به انتخاب ویراستاران آمازون

کتاب تمرکز از دست رفته یکی از بهترین‌ کتاب‌های سال ۲۰۲۲ بوده و توسط انتشارات اندیشه آگاه نیز ترجمه شده است. این کتاب سروصدای زیادی در سال جدید ایجاده کرده و شرکت‌های بزرگ فناوری را به چالش کشیده است. در این کتاب یوهان هری سعی دارد با مدارک و شواهد علمی نشان دهد که تمرکز انسان‌های مدرن توسط غول‌های فناوری دزدیده شده است.

رتبه چهارم: کتاب «دیو مسین سر» نوشته باربارا کینگ سولور

Demon Copperhead

2022 BEST BOOK 4 - بهترین کتاب‌های چاپ شده در سال ۲۰۲۲ به انتخاب ویراستاران آمازون

در این رمان مسحورکننده، کینگ سولور به سراغ شکارچیان ناحیه کوهستانی آپالاچیا در شرق ایالات متحده می‌رود تا داستانی روشن‌فکرانه و درباره بلوغ پسری به نام دیمون کپرهد تعریف کند. دیمون با گرسنگی، ظلم و موجی از اعتیاد در شهر کوچکش مواجه می‌شود، اما هرگز عشق خود را به مکانی که خود را متعلق به آنجا می‌داند از دست نمی‌دهد.

رتبه پنجم: کتاب «اسب» نوشته جرالدین بروکس

Horse

2022 BEST BOOK 5 - بهترین کتاب‌های چاپ شده در سال ۲۰۲۲ به انتخاب ویراستاران آمازون

کتاب اسب در رتبه پنجم بهترین کتاب‌های چاپ شده در سال ۲۰۲۲ قرار دارد. اسب یکی از بهترین رمان‌های آمریکایی است که در این سال‌ها خوانده‌ایم. با این کتاب در زمان به عقب و جلو می‌رویم تا داستانی در مورد نژاد و آزادی، اسب‌ها و هنر، تبار و اجداد و همچنین اعمال انسان‌ها بخوانیم. کتاب اسب سفری از کنتاکی تا نیواورلئان و از دهه ۱۸۵۰ تا به امروز است.

رتبه ششم: کتاب «کری سوتو بازگشته است» نوشته تیلور جنکینز رید

Carrie Soto Is Back

2022 BEST BOOK 6 - بهترین کتاب‌های چاپ شده در سال ۲۰۲۲ به انتخاب ویراستاران آمازون

ما از انرژی آتشین کری سوتو لذت بردیم. سوتو یک قهرمان سابق تنیس است که برای دفاع از عنوان خود به میادین باز می‌گردد. او جاه طلب است و مایل است همه چیز را به خطر بیندازد. این کتاب داستانی در مورد رابطه او با پدرش، ریسک کردن و ایستادن شجاعانه در دنیایی است که لزوماً نمی‌خواهد شاهد موفقیت زنان قوی باشد.

رتبه هفتم: کتاب «افسانه» نوشته استیون کینگ

Fairy Tale

2022 BEST BOOK 7 - بهترین کتاب‌های چاپ شده در سال ۲۰۲۲ به انتخاب ویراستاران آمازون

شاهکاری دیگر از استیون کینگ با نام افسانه که یک رمان تخیلیِ سیاه و تاریک است. این کتاب داستان شخصیتی به نام چارلی رید که نوجوانی ۱۷ ساله است را روایت می‌کند. چارلی کلیدی به یک دنیای دیگر را پیدا می‌کند و در آنجا خود را در نقش رهبر جنگی بین نیروهای خوبی و شیطانی می‌یابد.

رتبه هشتم: کتاب «دل‌های گمشده ما» نوشته سلست نگ

Our Missing Hearts

2022 BEST BOOK 8 - بهترین کتاب‌های چاپ شده در سال ۲۰۲۲ به انتخاب ویراستاران آمازون

سلست نگ برای سومین بار با جذاب‌ترین داستانش به فهرست بهترین‌های سال ما پیوست. یک مادر به طور مرموزی در میان یک جنبش ملی گرایانه ناپدید می شود و پسر خردسالش برای یافتن او دست به کار می‌شود و در این مسیر قهرمانانی از بین مردم عادی به او کمک می‌کنند.

رتبه نهم: کتاب «هنرمند فراری» نوشته جاناتان فریدلند

The Escape Artist

2022 BEST BOOK 9 - بهترین کتاب‌های چاپ شده در سال ۲۰۲۲ به انتخاب ویراستاران آمازون

این کتاب داستان واقعی یکی از معدود افرادی است که از اردوگاه نازی‌های فرار کرده است. رودولف وربا تصمیم می‌گیرد تا درباره جنایاتی که در اردوگاه‌های کار اجباری دیده بود به جهان بگوید، اما بسیاری از مردم جهان آماده شنیدن آن نبودند.

رتبه دهم: کتاب «شهر در آتش» نوشته دون وینسلو

City on Fire

2022 BEST BOOK 10 - بهترین کتاب‌های چاپ شده در سال ۲۰۲۲ به انتخاب ویراستاران آمازون

در نهایت رتبه دهم بهترین کتاب‌های چاپ شده در سال ۲۰۲۲ به هنرمند فراری تعلق دارد. دون وینسلو بدون شک یکی از بهترین نویسندگان داستان جنایی در دهه‌های اخیر است. او در کتاب شهر در آتش، یکی از عمیق‌ترین ورترین، گیراترین و تکان‌دهنده ترین رمان‌های خانوادگیِ جنایی را پس از پدرخوانده نوشته است. این رمان در مورد وفاداری، عشق، برادری، خانواده، تعلق، خیانت و بقا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *