وبلاگ

پنج کتاب مورد علاقه بیل گیتس در سال ۲۰۱۹

پنج کتاب مورد علاقه بیل گیتس در سال ۲۰۱۹

یکی از نوابغ عصر ما که علاقه بسیار زیادی به مطالعه کتاب دارد بیل گیتس است. بیل گیتس بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت است که برای چندین سال ثروتمندترین فرد جهان بوده است و هم اکنون نیز دومین فرد ثروتمند دنیا به شمار می‌رود. علاقه بیل گیتس به مطالعه کتاب برای همگان آشکار است و او نیز در فرصت‌های مختلف کتاب‌های مورد علاقه خود را به طرفداران‌ خود معرفی می‌کند. در این مقاله نیز پنج کتاب مورد علاقه بیل گیتس در سال ۲۰۱۹ را به شما معرفی خواهیم کرد.

بیل گیتس این کتاب‌ها را در آخرین روزهای سال ۲۰۱۹ و زمانی که مطالعه خود را در این سال به پایان رسانده است انتخاب کرده است. بیل گیتس در مصاحبه خود در رسانه‌ها عنوان کرده است که امیدوار است این کتاب‌ها برای سایر خوانندگان نیز مفید باشد.

پنج کتاب مورد علاقه بیل گیتس در سال ۲۰۱۹

یک ازدواج آمریکایی اثر تایاری جونز

bill gates top 5 books 1 - پنج کتاب مورد علاقه بیل گیتس در سال ۲۰۱۹

این کتاب توسط دختر بیل گیتس به وی پیشنهاد شده است. این کتاب داستان یک زوج سیاه پوست را در جنوب روایت می‌کند که ازدواج‌شان با یک اتفاق ناگوار ناعادلانه از هم پاشیده می‌شود. جونز چنان نویسنده خوبی است که می‌تواند باعث شود شما با هر دو شخصیت اصلی داستان همدلی کنید. موضوع  این کتاب بسیار سنگین اما پرتحرک است و داستان عشق غم انگیزی را روایت می‌کند.

این حقیقت‌ها: تاریخچه ایالات متحده اثر  توسط جیل لپور

bill gates top 5 books 2 - پنج کتاب مورد علاقه بیل گیتس در سال ۲۰۱۹

لپور در جدیدترین کتاب خود یک کار به ظاهر غیرممکن را به انجام رسانده است: وی کل تاریخ ایالات متحده را فقط در ۸۰۰ صفحه به نگارش درآورده است. او تصمیم آگاهانه‌ای گرفته تا دیدگاه‌های متنوعی را در کانون توجه روایت قرار دهد و نتیجه آن صادقانه‌ترین و بی‌پرده‌ترین داستان تاریخ آمریکا است که تاکنون خوانده‌ام. حتی اگر در مورد تاریخ ایالات متحده مطالب زیادی بخوانید من اطمینان دارم که چیزهای جدیدی از کتاب «این حقیقت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها» خواهید آموخت.

رشد: از میکروارگانیسم ها تا کلانشهرها اثر واکلاو اسمیل

bill gates top 5 books 3 - پنج کتاب مورد علاقه بیل گیتس در سال ۲۰۱۹

وقتی برای اولین بار شنیدم که یکی از نویسندگان مورد علاقه من در حال کار روی یک کتاب جدید در مورد رشد است نمی‌توانستم صبر کنم که کتاب به دستم برسد. همان‌طور که بعضی‌ها منتشر قسمت بعدی فیلم‌های مورد علاقه خود هستند من هم منتظر کتاب‌های مورد علاقه خود بودم. مثل همیشه من با هر چیزی که اسمیل می‌گوید موافق نیستم اما او یکی از بهترین متفکران در ثبت مستندات گذشته و دیدن تصویر بزرگی از هر چیز است.

آنچه کودکان و نوجوانان برای زندگی کامل نیاز دارند اثر دایان تاونر

bill gates top 5 books 4 - پنج کتاب مورد علاقه بیل گیتس در سال ۲۰۱۹

آماده‌سازی فرزندان برای زندگی بعد از دبیرستان یک سفر طولانی و گاه دشوار است. نویسنده این کتاب یک راهنمای مفید در مورد چگونگی انجام این روند را آماده کرده است که تا حد ممکن پربار است. در طول این مسیر نویسنده آنچه را که در مورد آموزش بچه‌ها آموخته است را با شما به اشتراک می‌گذارد.

چرا می‌خوابیم اثر متیو واکر

bill gates top 5 books 5 - پنج کتاب مورد علاقه بیل گیتس در سال ۲۰۱۹

امسال چند کتاب عالی راجع به رفتار انسان خواندم و این یکی از جالب‌ترین و ژرف ترین‌ها بود. همه می‌دانند که خواب شب خوب بسیار مهم است اما خواب خوب دقیقاً چیست و چگونه می‌توانید خواب خوبی داشته باشید؟ واکر مرا متقاعد کرده است که عادت‌های خوابم را تغییر دهم تا زندگی بهتری داشته باشم.

جمع‌بندی

در این مقاله با پنج کتاب مورد علاقه بیل گیتس در سال ۲۰۱۹ آشنا شدید. همچنین توضیحات تکمیلی بیل گیتس در مورد هر کتاب نیز آورده شده است. بیشتر این کتاب‌ها به زبان فارسی ترجمه شده و در دسترس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *